HOME

Kawa to nasza pasja

  KAWA to wspaniały napój, który w Europie pojawił się ok. XVI wieku. Kawa ma wiele cennych właściwości, ale jej główne działanie jest w społeczeństwie ogólnie znane jako pobudzające, orzeźwiające oraz przyspieszające metabolizm. Dla wielu jest ona również głównym źródłem kofeiny. To właśnie z powodu tej ostatniej, jest ona tak powszechnie i chętnie używana przez dorosłą grupę społeczeństwa jako tzw. „pobudzacz”.

  Abyśmy mogli delektować się wspaniałym smakiem oraz aromatem kawy, zielone ziarna owoców kawowca, winny być uprzednio w odpowiedni sposób wypalone. To właśnie w głównej mierze od nich zależy jakim bukietem smaku i aromatu będzie wyróżniał się dany gatunek kawy. Dlatego też tak wiele uwagi poświęcamy na dobór odpowiednich plantacji z wybranych regionów świata, gdzie ich zbiór odbywa się metodą ręczną aby wypalona przez nas kawa mogła zaspokajać oczekiwania nawet najznakomitszych smakoszy.

WIDOK PLANTACJI KAWY LANCORE COFFEE

  Najczęściej stosowanym sposobem palenia jest metoda przemysłowa, polegająca na jednorazowym wypaleniu bardzo dużych ilości ziaren w bardzo wysokiej temperaturze sięgającej nawet 450°C. Proces palenia wspomagany jest silnym nawiewem gorącego powietrza, przez co czas palenia skracany jest do ok. 2-3 minut. Palenie w tak wysokiej temperaturze znacznie obniża walory smakowe i aromatyczne kawy.

WYPALANIE KAWY LANCORE COFFEE
WYPALANIE KAWY LANCORE COFFEE METODĄ RZEMIEŚLNICZĄ W PIECU BĘBNOWYM

 Aby wydobyć z wypalanych ziaren kawy wszystkie najlepsze walory smakowe i uzyskać niepowtarzalny smak i aromat, potrzebny jest odpowiednio dostosowany proces ich wypalania. Wszystkie nasze kawy wypalane są metodą tradycyjną w piecu bębnowym w temperaturze ok. 200°C przez doświadczonego roastera. Każdy taki proces trwa kilkadziesiąt minut, po to aby najpierw wydobyć a później podczas naturalnego chłodzenia powietrzem zachować w ziarnach ich pełnię smaku i niepowtarzalny aromat.